מונה נטו- לייצר בעצמך את החשמל שאתה צורך

מונה נטו-
לייצר בעצמך את החשמל שאתה צורך

מונה נטו משמעו שאדם פרטי או עסק מחליטים לעבור לצריכת חשמל סולארית במקום לצרוך חשמל מחברת החשמל, או לצרוך פחות חשמל מחברת החשמל.
הסדרת מונה נטו מעוגנת בחוק ומתואמת עם חברת החשמל, אשר מעודדת את הצרכנים לפנות לפתרונות של אנרגיה סולארית ולהוריד מהעומס שמוטל עליה.
הסדר זה מתאים גם ללקוח ביתי פרטי וגם לעסקים עם צריכת חשמל. ככל שצריכת החשמל השנתית גדולה יותר, כך גם הרווחיות ותשואה גבוהות יותר.

נהלי התקנת המונה וייצור חשמל עודף
על הגג יותקנו פאנלים של אנרגיה סולארית ולכן ככל שמשטח הגג רחב יותר- ניתן להתקין יותר פאנלים אשר ייצרו יותר חשמל. עבור גגות של עד 600 מ"ר אין צורך בהיתר בניה למערכת, אולם לגגות גדולים יותר ולמערכות גדולות יותר צריך אישור מהועדה לתכנון ובניה. בדרך כלל, חברות העוסקות בהתקנת מערכות סולאריות יבצעו עבורכם את ההתרוצציות של הניירת והאישורים הנדרשים, משום שהן בקיאות יותר בנושא ויעשו זאת ביותר יעילות, כחלק מהשירות.
המטרה במונה נטו היא לייצר מספיק חשמל , כך שלא יהיה צורך בשירותי חברת החשמל כיצרן חשמל ולהפחית את פליטת גזי החממה. יחד עם זאת לעיתים המבנה צורך יותר חשמל ולכן השימוש יהיה במשותף, מהמערכת הסולארית ומחברת החשמל. יתכנו גם מצבים בהם המערכת  תייצר יותר חשמל ממה שהמבנה צורך, במקרה כזה ניתן להזדכות על החשמל העודף בחשבונות חשמל אחרים מול חברת החשמל, כך שהחשמל העודף בעצם שווה לעסק כסף.
מונה נטו מחזיר את ההשקעה של ההתקנה במספר שנים בודדות, משום שהוא מייצר חשמל בכל העת וחשמל שלא היה בשימוש נצבר לזכאות כספית. מונה נטו מתאים במיוחד לנכסים עם גגות גדולים – מבנים משקיים, בתי מלון, מפעלים ומרכזי קניות בהם השימוש בחשמל הוא במשך 24 שעות רצוף ובכמות גדולה. מעבר לחשמל המופק עצמאית בצורה סולארית יחסוך כסף רב.
בכדי לדעת כמה חשמל תוכלו לייצר בשטח הנתון שלכם וכמה חשמל תחסכו בפועל, יש לשבת עם אנשי מקצוע שיבנו מפרט טכני עבורכם ויוכלו בהתאם לענות על השאלות. קבעו היום פגישה עם יועצי אנרגיה סולארית או עם חברה לייזום וניהול פרויקטים סולאריים, בכדי לבדוק את התאמת מונה נטו לצרכים שלכם ובנית תוכנית עבודה בהתאם.