חידושים בטכנולוגיות סולאריות בעולם ובארץ

מדי שנה נערכים שלושה כנסים מרכזיים ברחבי העולם העוסקים באנרגיה סולארית, ובהם מוצגת התקדמות טכנולוגית בתחום הסולארי/ פוטו וולטאי.

מודעות סביבתית ויעילות כלכלית הם שני המוטיבים המרכזיים בתחום האנרגיה הסולארית, המתבססת על הפקת אנרגיה ממשאב טבע זמין וזול – קרני השמש. אם להיות כנים, לא מדובר בהמצאה חדשה של השנים האחרונות. למעשה, דודי השמש המותקנים על גגות הבתים פועלים על עיקרון דומה והוא חימום המים באמצעות לוחות סולאריים שנועדו לקלוט את אנרגיית השמש ולהמיר אותה לחום. עם זאת, בשנים האחרונות אנו עדים להתקדמות טכנולוגית פורצת דרך בתחום מערכות סולאריות הן ברמה הבינלאומית והן ברמה המקומית, בישראל. את ההתקדמות ניתן לראות בריבוי החברות הישראליות אשר קמות במטרה לתת פתרון למגזר הפרטי, הציבורי והעסקי בישראל, וכן בשינויים והעדכונים ברגולציה ובמדיניות.

בישראל וברחבי העולם

מדי שנה נערכים 3 כנסים מרכזיים ברחבי העולם בתחום האנרגיה הסולארית, בהם מוצגת התקדמות טכנולוגית בתחום מערכות סולאריות ואנרגיה פוטו וולטאית. החברות הישראליות נחשבות לדומיננטיות בתערוכות אלו בהובלת מנהל סחר חוץ של משרד הכלכלה והתעשייה והן מציגות מדי שנה את ההתקדמות בתחום האנרגיה הסולארית ופיתוח פתרונות כגון פאנלים דו כיווניים, רובוטים סולאריים, מיפוי לוחות סולאריים ועוד. כנס נוסף, בשם “כנס אנרגיה מתחדש” נערך כבר קרוב ל-9 שנים גם באילת.

שינוי ברגולציה

במדינות מסוימות, כגון קליפורניה בארצות הברית, המדינה החליטה לחייב התקנת פאנלים סולאריים על כל בית חדש שייבנה. בישראל, משרד האנרגיה מעודד הגברה של ייצור החשמל הביתי על ידי אנשים פרטיים תוך התחשבות ובנטל הכלכלי. אם עד שנת 2018, האסדרה היחידה בתחום הייתה מונה נטו ייצור חשמל לצריכה עצמית, הרי שכיום יש אסדרה תעריפית במספר מסלולים לבחירה וזהו שינוי נוסף במדיניות המהווה סימן לבאות.

הקמת מערכות סולאריות בשטחים חקלאיים, התקנת מערכות על מאגרי מים ומאגרי קולחין, פיתוח לוחות סולאריים בעמידות גבוהה והתאמת מערכות OFF GRID למקומות שאינם מחוברים לרשת החשמל הארצית. אלו הן רק חלק מן הדוגמאות לכך שהעתיד כבר כאן.

העולם מתקדם לכיוון מהפכה ירוקה והביקוש למערכות סולאריות הן אחד הסימנים לכך. מעוניינים לדעת עוד? אנו מזמינים אתכם להמשיך לקרוא באתר שלנו ולפנות אלינו לקבלת ייעוץ ובדיקת התאמה.

לפוסטים נוספים

לפני שאתה יוצא

כדאי שתבדוק מה הגג שלך יכול לעשות בשבילך

זה פשוט! הזן את גודל המערכת וקבל במייל את התעריף וההכנסה השנתית הצפויה