WhatsApp-Image-2022-02-10-at-14.52.51

יום בחיי מירי רם

רכזת פרויקטים גליל-גולן

בכל יום כשאני יוצאת לעבודה זה מרגיש כמו יום טיול, כל פעם הנוף משתנה ויוצא שלא פעם אני עוצרת בצד הדרך לצלם:  פעם ירוק, פעם לבן , פעם עגור ופעם ענן.
מגיעה למשרד ופוגשת ענן מסוג אחר: את החצי השני שלי בפרויקטים גליל עליון וגולן – מנהל הפרויקטים ענן אבן עזרא, המכונה "ענן המלך", עוברים על משימות דחופות ליום שיבוא.
לפעמים שומעת גם רעם מהמסדרון…  מפנה לקוח שמתעניין בחידושים בפיתוח לרעם אברהם, מנהל הפיתוח העיסקי שלנו.
בשעה 8 וחצי פגישה טלפונית עם חברת חשמל לבקשת שוברי חיבור ללול בדרום הגולן. בקשת שובר חיבור היא אירוע מרגש במיוחד. תהליך הקמת מערכת סולארית והבירוקרטיה לוקח כמה חודשים, בהם אני בקשר יומיומי עם הלקוח. שובר תשלום אגרה לחיבור זהו השלב הסופי לפני חיבור המערכת לרשת החשמל הארצית. ממשיכה לעבור עם ענן על אישורי הגשות, מכסות, מצב הרשת, תכניות לביצוע, חוזים ללקוחות ועוד.
ממשיכה את הבוקר עם בקשות להצעת מחיר מיבואני ציוד בהתאם לתוכניות. אני מאד נהנית לשוחח עם נציגי היבואנים באופן שוטף, להבין את לוחות הזמנים של הספנות ולהכיר מוצרים חדשים המגיעים לארץ. אנחנו כיועצים חייבים להכיר ה-כ-ל צעד אחד לפני כולם, בכדי לדעת לייעץ ללקוחות שלנו. וזו בשבילי הרגשת סיפוק אדירה.
מבצעת טבלת השוואת מחירים וזמינות לקיבוץ מבוא חמה ושליחת הזמנות תשלום ליוסי מרכז המשק.
מקלידה באתר חברת חשמל עוד מערכת לבקשת מכסה , עונה לטלפון  ללקוח מקיבוץ בצפון ומסבירה לו על טבלת תשלומים  ששלחתי ועל לוחות הזמנים המתגלגלים. את שעון הזמן של הרישיון הזמני למערכת לא מעניין חגים או קורונה, הוא ממשיך לרוץ.
עושה הפסקת קפה קצרה ונכנסת לבדוק מערכת שחוברה אתמול במאגר מים – הכל עובד נהדר, יש את כל המסמכים ואפשר להעביר למוקד בקרה לצורך ניטור המערכת. וגם עפתי כשראיתי את סרטון הרחפן שענן הראה לי. ראיתי את המערכת הצפה מלמעלה ובצד הסרטון זיהיתי להקת חסידות שעושה דרכה דרומה. כאן מתחדדת לי ההבנה של החיבור בין הטבע לאנרגיה ירוקה ולא מזהמת.
שולחת מסמכים לחברת חשמל לחיבורי מערכות  בלולים של מושב אודם בצפון הגולן, מחליפה מילה עם אהוד ממוא"ז מטה אשר ושולחת ברכות בווצאפ ללקוח לרגל הולדת הנכדה. 
עוד שיחה ללקוח לעדכן שאנחנו מתרגשים – הצלחנו בעזרת הקשר האישי שיצרתי עם השנים עם בעלי התפקידים בחברת החשמל לעבור איזה מחסום שאף אחד לא הצליח. כמובן שהלקוח התרגש. בדיוק בשביל זה אנחנו כאן וזו העבודה שלי, אבל תמיד כייף לקבל מילה טובה.
טלפון נוסף מאביהו כפר בלום לברור כמות מכסות שנשארו לו להתקנה. כפר בלום זה קיבוץ שאנחנו מלווים שנים. הקמנו שם עשרות מערכות וכל פעם "פתאום" מוצאים עוד גג רלוונטי. חידשתי לו שניתן גם להתקין על גדרות, חניות, ולקרות את מגרשי הספורט.
לאחר ארוחת צהריים מגיע מקס הפרטנר שלי באזור חיפה,  סוגרים פרטים אחרונים לגבי הסכם התקנה למערכת בישוב מנוף שאוטוטו מעלים כבר ציוד לגג. 
מכינה תיקי לקוח ללקוחות שסיימנו איתם התקנה – תיק שכולל את כל מסמכי המערכת. זה חלק שאני פחות אוהבת – לרכז את כל הניירת של כל מהלך הפרויקט – אישורים, חשבוניות, תכניות ועוד. לאחרונה גם התחלנו להעלות הכל לזיכרון נייד מכובד מעץ, ממותג עם הדפסה של שם הלקוח והכל הופך לפשוט יותר – חברה ירוקה וידידותית לסביבה כבר אמרנו?
לקראת סיום היום – שיחת טלפון עם רן, המנהל שלנו בגליל, סוגרים קצוות  , מתעדכנת שמערכת שלנו בקיבוץ ברעם נמסרה והכל עבר בהצלחה.
בחזרה הביתה מגלה שהשמש שולחת קרן שמש מחייכת מבעד למסכי הגשם על הכנרת, בכלל יש לי דו שיח עם השמש. לחיות איתה בהרמוניה, לא רק שהיא מקור הפרנסה שלי, להצליח לאסוף את האנרגיה שהיא שולחת מתנה ובתמורה לזהם פחות את האוזון ואת הכדור היפה שלנו ולזכור שאני עושה דברים טובים למען הכלל והסביבה – גם שומרת על הסביבה וגם מייצרת לאנשים רבים הכנסה פסיבית לעשרות שנים.
בכל מקרה נכנסת הביתה בעקבותיה בחיוך .

רוצה שהפרוייקט שלך גם יהיה חלק מהיום של מירי רם?

השאר פרטים כאן:

לפני שאתה יוצא כדאי שתבדוק מה הגג שלך יכול לעשות בשבילך

זה פשוט! הזן את גודל המערכת וקבל את התעריף וההכנסה השנתית הצפויה:
אנא בחר שיטת חישוב:

בוא תגלה
כמה כסף תרוויח
למחשבון הסולארי
לחץ כאן