“מונה-נטו” – הדבר הבא בתחום הסולארי

(כתבה מתוך עיתון שישי בגולן)

עוד לא נאמרה המלה האחרונה בתחום אנרגיה ירוקה בגולן, והבשורה החדשה, אותה מביאה אלינו היזמות “גולן סולר”, היא “מונה-נטו”, רעיון פשוט כל-כך שלא ברור איך לא חשבנו עליו קודם: החשמל שאנו מפיקים מקוזז מהחשמל שאנו רוכשים.  אז איך בדיוק זה עובד?
תחום אנרגיה ירוקה ומערכות סולאריות, לא רק שלא אמר את המלה האחרונה, אלא מתחדש ואפילו מתהדר היום בסדרה החדשה “מונה-נטו”. כל כך פשוט, עד שאפשר רק להתפלא, איך לא חשבו על זה קודם.
היזמות “גולן סולר”, בבעלות אייל בהרב, בועז פרסלר ואורי ליברמן, הם שמביאים את הבשורה החדשה לאזורנו.

העיקרון: החשמל מופק באמצעות מערכת סולארית, ומקוזז מחשבון החשמל של המייצר.
מסביר פרסלר: “עד עכשיו מכרנו את החשמל לחברת החשמל וקיבלנו לפי זה תעריף שהלך וירד. היום הוא בסביבות חצי שקל לקילווט. היום בהסדרת ‘מונה-נטו’ לא מדברים עוד על תעריפים, אלא על חיסכון בצריכת חשמל, כל חשמל שאתה מייצר – לא תשלם עבורו.”

מה צריך לעשות כדי שזה יקרה?
“מתקינים מערכת סולארית על גג המפעל או הרפת, המערכת מייצרת חשמל, חלק מהצריכה מתבצעת ישירות מהמערכת הסולארית ואת השאר מזרימים לרשת החשמל, ונוצר זיכוי בכסף בחשבון החשמל של אותו צרכן.
אם למשל התקינו מערכת סולארית של 500 קילווט, היא יכולה לחסוך 420,000 ש”ח מחשבון החשמל השנתי. כך נוצרת למפעל תשואה יפה להשקעה על המערכת הסולארית. מערכת כזו עולה בסביבות 2 מיליון ש”ח, לכן היא מחזירה תשואה של יותר מעשרה אחוז על ההשקעה לשנה.
מה שיפה הוא שמשתמשים בגג שאינו מנוצל, ומסייעים לאיכות הסביבה בייצור חשמל ירוק ונקי. המדינה מתמרצת את זה בתמריץ נוסף שנקרא ‘פחת-מואץ’.

מה ההבדל לעומת מה שהיה עד עכשיו?
“עד כה המערכות הבינוניות של מעל 50 קילווט ומתחת לחמישה מגה, נקלעו לסבך בירוקרטיה ורובן לא יצאו לפועל. היום יש הזדמנות לבעלי גגות גדולים להקים מערכת סולארית בינונית, בבירוקרטיה פשוטה מאד, ובחוזה ארוך טווח מול חברת החשמל, מעל ל-20 שנה. זה מתאים למי שיש לו צריכת חשמל של יותר מ-50,000 ש”ח בשנה, לבעלי גג פנוי מעל לחצי דונם, ומי שיש לו אופק פעילות.”

מי אתם, מביאי הבשורה לגולן?
קבוצת ‘גולן סולר’, היא קבוצת הרכישה למערכות סולריות הגדולה ביותר בישראל; הקמנו בהצלחה מאות מערכות סולאריות בגולן, בגליל וביהודה ושומרון.
בצוות שלנו עורך דין, כלכלן, אדריכל, מהנדס חשמל וקונסטרוקטור שמלווים כל פרויקט סולארי. אנחנו מציעים בעצם ניהול פרויקט מלא לכל משק ומפעל, משלב ההיתרים דרך הכניסה למכסה ועד להתקנה ולחיבור לרשת החשמל. אנחנו מלווים למעלה מ35 קיבוצים שרובם כבר סיימו את ההתקנה.
בנוסף אנחנו מפעילים מוקד ניטור ושירות לקוחות, אשר מבצע מעקב אחר תפוקות המערכות.

 

צריך מעט מימון להרים פרויקט כזה, מאיפה הוא מגיע?
כחלק מהליווי וניהול הפרויקט, אנחנו עובדים בשיתוף פעולה עם הבנקים, ויודעים לתת הצעות מימון אטרקטיביות ללקוחות שלנו.

 

לפוסטים נוספים

לפני שאתה יוצא

כדאי שתבדוק מה הגג שלך יכול לעשות בשבילך

זה פשוט! הזן את גודל המערכת וקבל במייל את התעריף וההכנסה השנתית הצפויה